top of page

כתבתם ספר? חולמים להוציא אותו לאור?

אחרי למעלה מ-15 שנות פעילות בשוק הספרים, עם ניסיון רב בהוצאה לאור לארגונים ולמוסדות גדולים, ואחרי אין-ספור שעות ייעוץ והדרכה לסופרים רבים במסגרת אתר הבית - "כתיבה והוצאה לאור" – אנו מרחיבים את פעילותינו ומעמידים לרשותכם את שירותינו המלאים, החל מליווי מקצועי, דרך שירותי ההוצאה לאור ועד כתיבת ביוגרפיות וספרים תיעודיים לפרטיים ולמוסדות.


השנה האחרונה לימדה אותנו ששוק הספרים הרבה יותר גמיש מכפי שחשבנו! העוצר שהטילו הסגרים התכופים על רשתות הספרים חשפו לפתע שוק ספרים תוסס שפעל כמעט במחתרת. סופרים מוכשרים רבים שדלתות ההוצאות הגדולות נטרקות בפניהם עוד קודם מצאו נתיבים מעוררי השראה בדרך להגשמת החלום. הם כותבים בקדחתנות, מוציאים לאור במיומנות, מצטרפים לקהילות, מקדמים מכירות וכובשים את הרשתות. אלה לא בגדי המלך החדשים, אלה סופרי הרשת החדשים! אבל לא רק. הם מדפיסים מאות עותקים, שולחים לקוראים נאמנים וגורפים רווחים. אפילו קהל הקוראים הנאמן למד שלרשתות הספרים יש חלופות ראויות ולא פחות איכותיות. באיחור קל אחרי שאר העולם, גם אנחנו התחלנו להבין שיצירה ספרותית אינה צריכה להיות כבולה לגופים עסקיים נוקשים, שאם היא בוערת בתוכנו היא תדע לפרוץ גבולות ולהגיע להמונים, וכן- גם לפרנס בכבוד את הסופרים!


הימים שבהם שוק הספרים היה שייך לקליקה מצומצמת חלפו מן העולם. סופרים אינם עוד אנשי רוח בודדים וקשיי יום המסתגפים בעליות גג חשוכות. זהו שוק מגוון, מלא בהזדמנויות, שמוציא תחת ידו יצירות מופלאות, בועטות, מפתיעות, מטורללות, איכותיות, בשלל קולות ספרותיים מפתיעים, המגיעים אל הקוראים הסקרנים באפיקי הפצה ומכירה מגוונים. פרץ היצירה הזה שהופיע בשנה האחרונה ומקבל ביטוי מעודד ברשתות החברתיות הגיע לארץ אחרי חבלי לידה קשים. אחרי שנים רבות שבהן סופרים מקומיים מוכשרים נדחקו לשוליים, שנים שבהן רשתות הספרים העדיפו שיקולים עסקיים על פני תרבותיים וספרותיים, שנים שבהן אביזרים וצעצועים השתלטו על המדפים וחנקו את הספרים. שנים שבהן סופרים נועזים נאלצו לנדוד לבדם בדרכים זרות ורצופות מכשולים ומהמורות. הם נפלו וקמו, טעו ותיקנו, שברו חסכונות וויתרו על הנאות, נחסמו ופילסו דרכים חלופיות, חלמו והגשימו! הם היו מעטים, פורצי דרך, סופרים אמיצים, שלמרות ההצלחה נותרו עם טעם של החמצה ותסכול כאילו הוסטו עם רכבם המפואר לשביל כורכר צדדי בשוק הספרים.


רבים מהסופרים שהדרכתי במרוצת השנים ביקשו את שירותיי המלאים כדי לצלוח את המסע המאתגר והמורכב. הסתפקתי בייעוץ והדרכה ומיקדתי את פעילותי בענף הספרים בארגונים ובמוסדות גדולים. כיום, כשבשלה העת והדרך שבה האמנתי נפרצה ונסללה, אני שמח להרים את הכפפה ולשמש עבורכם אכסניה רשמית לליווי ספרותי ולהוצאת ספרים לאור. אעמוד לרשותכם באותה מסירות ותחושת שליחות שבה סייעתי לסופרים רבים בשנים האחרונות, עם מלוא הרגישות לצורכיכם ולתקציבכם הכספי, וללא כל פשרה על האיכות ועל אנשי המקצוע הטובים ביותר.

על מנת שאוכל להעניק את המיטב לספריכם החלטתי להוציא לאור בשנה הקרובה מספר מוגבל של ספרים איכותיים – מוזמנים לפנות להוצאה באמצעות הלינק המצורף. בהצלחה! https://daniozana.wixsite.com/mysite


留言


bottom of page